4 sposoby, aby zabezpieczyć się przed kradzieżą auta

Kradzież bezkluczykowa, znana również jako kradzież przekaźnikowa, polega na tym, że złodziej włamuje się do samochodu za pomocą urządzenia poza domem właściciela samochodu. 

W przypadku tego rodzaju kradzieży złodziejowi wystarczy tylko znajdować się w pobliżu kluczyka z czujnikiem i z łatwością zhakować jego sygnał, aby odblokować samochód i odjechać.

Musimy wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje kluczyków – jeden, który ma przycisk do odblokowania, a drugi to kluczyki z czujnikami, które odblokowują samochód, gdy tylko zbliżysz się do drzwi.

Zazwyczaj w przypadku kradzieży samochodu to klucz z czujnikami stanowi ryzyko; tak bardzo, że złodziej może znajdować się zaledwie kilka metrów od klucza, aby zhakować klucz za pomocą sprzętu „przekaźnikowego”.

Zajmuje im to 20-30 sekund, dlatego musisz podjąć pewne kroki po swojej stronie, aby zapobiec możliwości kradzieży samochodu w taki sposób

Więc bez zbędnych ceregieli spójrzmy na niektóre z tych środków!

1. Użyj woreczków

W idealnym przypadku, jeśli masz dostęp do samochodu bez kluczyka, upewnij się, że trzymasz te klucze z dala od drzwi i okien, aby nie dać złodziejowi okazji do kradzieży.

Alternatywnie możesz przechowywać klucze w pudełku, torbie lub woreczku, aby nie uszkodzić czujników i uniknąć kradzieży bez kluczyka. Pamiętaj, aby zrobić to również ze wszystkimi zapasowymi kluczami.

W tym miejscu wkraczają woreczki Faradaya – są one specjalnie zaprojektowane, aby blokować dostęp do tych sygnałów z przesyłania systemu wbudowanego do Twojego samochodu, chyba że wyjmiesz z niego kluczyki.

Sekret tkwi w jego tworzeniu; jest wyłożony metalowym materiałem, który chroni sygnał.

Podsumowując, prosta inwestycja w woreczki blokujące sygnał lub woreczki Faradaya pomogą Ci uniknąć kradzieży samochodu.

2. Użyj blokady kierownicy lub alarmów samochodowych 

Dzięki postępom najlepszych dostawców usług bezpieczeństwa samochodowego mamy wiele alternatyw, gdy jeden z systemów zabezpieczających nie zadziała w Twoim samochodzie.

Jednym z nich są blokady kierownicy – ​​są powszechne, ale skuteczne, w taki sposób, że nawet jeśli złodziejowi uda się włamać do tej blokady, to i tak zyskujesz czas na podjęcie niezbędnych działań.

Podobnie w przypadku alarmów samochodowych , gdy system bezpieczeństwa wykryje obecność intruza z zewnątrz, alarmy przejmą kontrolę i poinformują całą Twoją okolicę o możliwym włamaniu.

Co więcej, współcześni złodzieje są przygotowani bardziej technologicznie niż manualnie, więc kto wie? Zainstalowane zabezpieczenia wizualne, czyli blokady kierownicy, mogą całkowicie działać na Twoją korzyść.

3. Przeprogramuj kluczyk na czas

Zapominanie jest powszechną ludzką cechą, więc od czasu do czasu musisz być czujny ze wszystkim, co dzieje się wokół ciebie.

Mówiąc najprościej, szczególnie w przypadkach, gdy kupiłeś używany samochód bez kluczyka, musisz przeprogramować jego szyfrowanie, aby uniknąć kradzieży samochodu.

Możliwe jest również, że nie otrzymałeś wszystkich kompletów kluczy, więc poproś sprzedawcę o przekazanie ich wszystkich w momencie zakupu.

Na koniec upewnij się, że przeprogramujesz swoje klucze od eksperta i doświadczonego usługodawcy, aby zapewnić bezpieczne wyniki.

4. Parkuj bezpiecznie 

Bezpieczne parkowanie to minimum, które powinieneś zrobić, aby zabezpieczyć swój samochód od kradzieży. Jeśli parkujesz samochód w garażu przez całą noc, jest genialnie.

Jednak szczerze mówiąc, ludzie mają tendencję do parkowania samochodów na podjazdach częściej, niż myślisz. W takim przypadku upewnij się, że parkujesz samochód blisko swojej posesji, aby mieć szybki dostęp w razie potrzeby i utrudniony dostęp dla złodzieja. Oczywiście jeśli mieszkasz w bloku z pewnością korzystasz z parkingu dostępnego dla wszystkich. Wtedy staraj się parkować tak, by mieć samochód na widoku z okna, by móc szybko zareagować w przypadku próby kradzieży.

Podsumowując… 

Kradzieże samochodów na ogół nie znajdują się pod kontrolą człowieka. Wszystko, co możesz zrobić, to podjąć jak najwięcej proaktywnych kroków, aby uchronić się przed nią.

Oprócz punktów wymienionych powyżej, upewnij się, że robisz absolutne minimum. Obejmuje to prawidłowe zamykanie samochodu, gdy wychodzisz z niego, nie trzymanie żadnych gadżetów w zaparkowanym samochodzie, posiadanie niezbędnych kamer bezpieczeństwa zainstalowanych w pobliżu domu i terminową konserwację wszystkich obowiązkowych systemów bezpieczeństwa.