Mycia auta przed sprzedażą samochodu

Przygotuj samochód do sprzedaży – mycie zewnętrzne

W jednym z poprzednich wpisów na naszym blogu omówiliśmy jak wyczyścić nasz samochód przed sprzedażą. Tym razem opiszemy czyszczenie naszego pojazdu z zewnątrz.

Dokładne mycie auta

Nasze przygotowania warto zacząć od umycia auta na myjni bezdotykowej. Jest to naszym zdaniem najbardziej opłacalna opcja, większość zabrudzeń usuniemy korzystając z programu piany/szamponu, a później mycia. Jeżeli twoja myjnia posiada szczotkę, możesz jej użyć po wstępnym umyciu
największych zabrudzeń na twoim samochodzie.

Czyszczenie opon samochodowych

Opony bardzo często pokrywają się masą kurzu oraz pyły, przez co tracą swój intensywnie czarny kolor. Do jego odzyskania warto wykorzystać czarnidła lub pianki do opon którą kupimy na większości stacji benzynowych.

Polerowanie reflektorów

Przywrócenie naszych przydymionych reflektorów będzie od nas wymagać zdolności manualnych. Możemy je wyczyścić przy użyciu papierów ściernych, pasty do polerowania oraz ewentualnie urządzenia do polerowania. Ewentualnie możemy oddać czynność tą w ręce salonu detalingowego. Czynność ta jest opcjonalna.

Czyszczenie plastików w naszym samochodzie

Do zadbania o plastikowe elementy naszego nadwozia. Można użyć preparatu nabłyszczającego oraz
szmatki do przetarcia.

Czyszczenie szyb z zewnątrz

Czynność ta nie różni się stosunkowo niczym od tego co poruszyliśmy w naszym poprzednim artykule. Wystarczy bowiem wykorzystać zwykły płyn do czyszczenia szyb oraz szmatka z mikrofibry lub zwykłą bawełnianą. Oczywiście poruszyliśmy jedynie część czynności jaką możesz wykonać przy pielęgnacji swojego
samochodu.