Przygotowanie samochodu do czyszczenia

Jak przygotować pojazd do sprzedaży? Czyścimy wnętrze!

W najbliższych artykułach przygotowaliśmy dla Was kilka porad na które warto zwrócić uwagę przed oddaniem swojego samochodu do sprzedaży. W tej części zajmiemy się wyczyszczeniem wnętrza naszego samochodu.

Zapewne wiele z was korzysta z niżej wymienionych działań o wiele częściej niż przed sprzedażą samochodu. Warto jednak podkreślić że wyczyszczony samochód na pewno lepiej przykuje uwagę ewentualnego kupującego.

Czyszczenie foteli samochodowych

Czyszczenie foteli naszego samochodu warto zacząć od przedmuchania ich odkurzaczem lub np. Kompresorem. Jeżeli nasze fotele są skórzane możemy skorzystać ze zwykłego środka do czyszczenia skór który znajdziemy w większości sklepów. Warto je wówczas wyjąć z samochodu, ułatwi to
dotarcie ścierką w każdy zakamarek fotela. Jeżeli jednak są one materiałowe będą one o wiele cięższe do wyczyszczenia, w takim wypadku proponujemy oddać tą czynność firmie z doświadczeniem.

Czyszczenie deski rozdzielczej

Ten etap czyszczenia samochodu jest stosunkowo najprostszy wystarczy bowiem przetrzeć deskę ścierką z dodatkowy, wykorzystaniem taniego sprayu nabłyszczającego. Jeżeli jednak zabrudzenia na desce są cięższe do wyczyszczenia można je dodatkowo zmoczyć wilgotną ścierką. Zamiast płynu nabłyszczającego możemy skorzystać z ścierek do pielęgnacji tworzyw sztucznych. Znajdziemy je na większości stacji benzynowych, lub marketach.

Czyszczenie dywaników

Do czyszczenia materiałowych dywaników można wykorzystać chemię stosowaną do czyszczenia foteli. Nie zapomnij je później wypłukać i dać trochę czasu na wyschnięcie. Jeżeli jednak nasze dywaniki są gumowe wystarczy je zwyczajnie spłukać myjką ciśnieniową która znajdziemy na większości myjni samochodowych. Przy większych zabrudzeniach można wykorzystać detergent i szczotkę.

Czyszczenie szyb od wewnątrz

Do wyczyszczenia szyby bez późniejszego zostawienia smug warto skorzystać z ścierki z mikrofibry i zwykłego bezalkoholowego płynu do czyszczenia szyb. Należy pamiętać o późniejszym wytarciu szyb suchą ścierką.

Czyszczenie wnęk samochodu

Jako ostatni element wyczyścimy część bardzo często pomijaną podczas czyszczenia samochodu, wnęki te warto przedmuchać kompresorem oraz przetrzeć zwykłą wilgotną szmatką. Należy czynność tą powtórzyć przy każdej wnęce tj. Bagażnika, drzwi oraz okolic wlewu paliwa.
Po takim dogłębnym wyczyszczeniu wnętrza naszego samochodu będzie ono zadbane oraz pachnące, jeżeli interesuje was wyczyszczenie waszego samochodu również od zewnątrz zapraszamy do przeczytania jednego z kolejnych naszych artykułów.

Ostatnie: