Problemy z hamulcami w Twoim aucie

Pierwsze symptomy problemów z hamulcami w Twoim aucie

Skuteczna siła hamowania może stanowić różnicę między możliwością zatrzymania się na czas a udziałem w poważnym wypadku samochodowym. Hamulce są najważniejszą funkcją bezpieczeństwa w każdym pojeździe, dlatego konieczne jest poświęcenie im uwagi i konserwacji. Ważne jest, aby znać sygnały ostrzegawcze problemów z hamulcami, aby mieć pewność, że wszelkie problemy zostaną natychmiast naprawione. Oto cztery oznaki, że nadszedł czas na naprawę hamulców , a jeśli wystąpi którykolwiek z nich, natychmiast skontaktuj się z lokalnym mechanikiem samochodowym, aby prawidłowo zdiagnozować problem.

Samochód ciągnie podczas hamowania

Jeśli pojazd ciągnie w lewo lub w prawo przy hamowaniu, prawdopodobnie występuje problem z jednym lub kilkoma kołami. Zwykłym problemem jest nierównomierne zużycie klocków hamulcowych, ale może to być znacznie gorszy problem, taki jak zanieczyszczenia w płynie hamulcowym lub zablokowany cylinder hamulcowy. Zasięgnij porady profesjonalnego warsztatu samochodowego, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać problem.

Miękki pedał hamulca

Jeśli musisz naciskać pedał hamulca mocniej i głębiej, aby uruchomić hamulce, jest to poważny powód do niepokoju i jest oznaką awarii hamulców. Częstymi problemami związanymi z tym problemem są bardzo zużyte klocki hamulcowe, wyciekający płyn hamulcowy lub powietrze w przewodach hamulcowych. Wszystkie te, szczególnie te ostatnie powody, są bardzo niebezpieczne i należy się nimi zająć od razu.

Samochód trzęsie się, gdy hamujesz

Czy podczas hamowania odczuwasz drgania lub wibracje pedału hamulca, kierownicy lub całego pojazdu? Istnieje duża szansa, że ​​wirniki są zniekształcone. Wirniki są częścią układu hamulcowego, którą klocki hamulcowe chwytają w układach hamulców tarczowych w celu spowolnienia pojazdu, a jeśli są wypaczone, siła hamowania jest znacznie zmniejszona, ponieważ nie ma gładkiej powierzchni, na której mogłyby się ściskać.

Pisk hamulców lub zgrzytanie

Podobnie jak pierwszą oznaką awarii hamulca, którą zauważysz, jest zgrzytanie lub pisk, który pojawia się po naciśnięciu pedału hamulca. Dzieje się tak zazwyczaj z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, niektóre klocki hamulcowe mają wbudowany mechanizm, który generuje pisk, gdy klocki opadają, jako system ostrzegawczy. Innym powodem jest to, że klocki hamulcowe są tak cienkie, że metal ociera się o metal, co może być bardzo niebezpieczne.

Jeśli wystąpią problemy z hamulcami, natychmiast zawieź pojazd do warsztatu samochodowego, ponieważ to od Ciebie zależy, czy uchronisz siebie, swoich pasażerów i innych na drodze przed awariami pojazdu. Odwiedź Twojego lokalnego mechanika już dziś!

Jeśli natomiast to kolejna awaria w Twoim samochodzie i nie chcesz już więcej się z nimi zmagać, sprzedaj nam Twój wysłużony i używany samochód już dziś!

Ostatnie: